Máme rádi svatební sušenky (cookies), a proto je i pečeme.

ŠPERKOVNICE

Vaše cena 350 Kč
Vaše cena 1 300 Kč
Vaše cena 350 Kč


Pokyny pro použití prstenů se zlacením

Šperk je barven (zlacen) metodou PVD – Physical Vapor Deposition – této technologie se začalo široce využívat k nanesení vrstvy vysoce odolné proti odření, barevně stálé, s odolností proti korozi a UV stálé.

 

I když se jedná o unikátní a nepřekonatelnou technologii, nejde o zázrak. Stále jde o povrchovou úpravu a lze předpokládat, zejména ve více exponovaných místech šperku, že po nějaké době dojde k prodření na základní materiál. Tomu nelze dlouhodobě zabránit žádnou výrobní technologií.

 

Doporučení, jak se zlacenými šperky nakládat, aby Vám vydržely co nejdéle …

 

  • Životnost pozlacení zkracují nejrůznější parfémy, líčidla a laky na vlasy, tedy obecně kosmetika. Chemické látky, které jsou v nich obsažené, mohou narušit a v horším případě i poškodit povrchovou úpravu šperku. Pokud se chystáte do společnosti, je vhodné provést nejprve veškeré kosmetické úpravy a až následně se zkrášlit šperky. Naopak při návratu domů, je vhodné odkládat šperky jako první.
  • Také spaní, sportování nebo fyzická námaha mohou šperk mechanicky nebo povrchově poškodit.
  • Změna vzhledu nebo narušení pozlaceného povrchu jednotlivých součástek může nastat u osob s agresivním potem nebo u osob používajících léky.
  • Nejlépe je po příchodu ze zaměstnání uložit šperky do šperkovnice, kde budou chráněny proti vlivům světla, vlhkosti a podobně …
  • Zlacené šperky nepatří do vody, je proto žádoucí je před koupelí odložit. A to nejen doma ve vaně, ale i v bazénu nebo u moře. Na místech s výskytem síry, hlavně v lázních či u minerálních pramenů, šperky rovněž nepoužívejte. Chlór, sůl i vonné koupelové oleje šperky znehodnocují, stejně tak jako přímé slunce. Zejména dlouhodobé vystavování přímému slunečnímu světlu (opalování) šperku neprospívá.

 

 

 

  • Zákonná záruční lhůta činí 24 měsíců od data převzetí zboží kupujícím.

 

  • Záruka se vztahuje na vady výrobní či vady materiálu.

 

  • Záruka se nevztahuje na poškození způsobená nevhodným a neopatrným zacházením, např. nerespektováním výše uvedených doporučení, která mohou vést k mechanickému poškození šperku nebo k jinému druhu poškození, např. chemickému.

 

  • Záruka se nevztahuje na běžné opotřebení z důvodu používání šperku, tedy především na jeho povrchové opotřebení, odření pozlacení apod.

 

 

NDg3Njc3