Máme rádi svatební sušenky (cookies), a proto je i pečeme.

ŠPERKOVNICE

Vaše cena 560 Kč
Vaše cena 1 300 Kč
Vaše cena 350 Kč

» Použité materiály
POUŽITÉ MATERIÁLY

 

Blíží se váš svatební den. Potřebujete zařídit mnoho důležitých věcí a mezi ty hlavní patří výběr snubních prstýnků.

Snubní prsteny jsou neodmyslitelnou součástí každé svatby. Symbolizují spojení novomanželů a jejich příslib lásky a věrnosti. Už víte, z jakého materiálu budou vaše snubní prsteny?

Snubní prsteny provází manželský pár celý život a proto by se jejich výběru mělo věnovat dostatek času a pozornosti. Po svatbě se stávají snubní prsteny vaší každodenní součástí, budou vás zdobit a krášlit, a proto je důležité, aby se líbili nevěstě i ženichovi a vyjadřovali co nejlépe Vaši osobitost.

 

Snubní prsteny ze zlata jsou tradiční a tento kov nikdy nevyjde z módy.

Mezi nejčastěji používaný materiál patří zlato ve všech jeho barvách: od bílé, žluté až po červenou barvu. Důležitou vlastností zlata je ryzost (označuje poměr zlata smíchaného s dalšími kovy). V České republice se na výrobu prstenů používají dvě ryzosti: 14 nebo 18 karátové zlato.

Zlaté snubní prsteny mohou být:

  • ze žlutého zlata
  • z bílého zlata
  • z červeného zlata
  • z kombinovaného zlata

Snubní prsteny ze žlutého zlata - se řadí mezi stálice snubních prstenů. Dnešní moderní prstýnky vynikají jemností a precizními detaily. Milovníci klasiky si mohou vybrat mezi množstvím hladkých kroužků. Pro náročnější klienty máme připraveny také snubní prsteny s brilianty.

Snubní prsteny z bílého zlata - v současné době jsou, kromě tradičních vzorů, ve veliké oblibě snubní prsteny z bílého zlata. Máme pro Vás připravenou širokou nabídku prstenů, od jednoduchých, až po bohatě zdobené snubní prsteny, v lesklé či matné povrchové úpravě.

Snubní prsteny z červeného zlata - tento krásný odstín snubních prstenů se získá přidáním mědi. Pokud máte rádi něco jiného, nevšedního a přitom pěkného, vyberte si z naší kolekce snubní prsteny s červeným odstínem.

Snubní prsteny z kombinovaného zlata - máte rádi rozmanitost nebo se neshodnete na barvě? Pak tady pro vás máme nabídku snubních prstenů v různých barevných kombinacích. Tyto vícebarevné snubní prsteny zaujmou již na první pohled. Můžete spojit klasický vzhled žlutého zlata s moderním bílým zlatem a vytvořit tak dokonalý a působivý šperk.

 

Snubní prsteny z chirurgické oceli jsou vyrobeny z chirurgické oceli s jakostním označením 316L. Tento druh oceli nekoroduje (šperk tedy nerezaví), je antialergenní a splňuje náročné parametry pro šperky přicházející do styku s pokožkou, které jsou dány normami EU. Finální úprava oceli - leštění, odstraní z prstenu veškeré nerovnosti a dodá ocelovému šperku konečný lesk, který přetrvá dlouhá léta.

 

Snubní prsteny z titanu mají typickou šedou barvu a jsou velmi lehké. Titan je kov hypoalergenní, který nezpůsobuje žádné negativní reakce organismu. Titanové prsteny jsou tedy vhodné pro osoby se zvýšenou citlivostí na kovy. Šperky z titanu jsou více odolné vůči mechanickému poškození – poškrábání než šperky z oceli a jejich krásu budete moci obdivovat dlouhá léta.

 

Snubní prsteny z wolframu jsou vyrobeny ze směsi karbidu wolframu a pojivy niklu. Zatímco nikl obsažený v bižuterních slitinách může u některých lidí způsobovat alergie, množství niklu v karbidu wolframu je velmi nízké a navíc úzce spojené s jinými atomy. Riziko alergie je tak velmi nízké. Výhody a nevýhody wolframových prstenů si můžete přečíst ZDE.

 

 

Jaký je vlastně rozdíl mezi kubickou zirkonií (zirkonem) a briliantem - kubická zirkonia (obecně nazývána zirkon) je syntetický kámen. Jeho tvrdost je nižší, než tvrdost briliantu. Je vhodné ji použít na šperky, které nejsou moc vystaveny tření, protože se snadno poškrábe a ztratí svůj lesk. Například na snubní prsteny doporučujeme použít briliant, který bude mít lesk a brilanci i po mnoha letech nošení.

 

Je rozdíl mezi diamantem a briliantem - ne. Briliant je diamant vybroušený do briliantového brusu. Pokud je tento brus dokonalý, lze sledovat efekt srdcí a šípů (hearts and arrows). Doteď byl tento efekt pouze na briliantech. Nyní existuje i nový brus čtvercových diamantů s tímto efektem.

 

Jsou diamanty jediné bílé přírodní kameny - nejsou. I diamanty mají různé barvy, přičemž bílá je ta nejoblíbenější. Existují bílé safíry, přírodní zirkony a další kameny. Brilianty však mají nejvyšší lesk a tvrdost, proto jsou nejvíce ceněny. Do šperků s větším centrálním kamenem zasazujeme často damburity, které jsou taktéž bílé a mají vysoký lesk. Cenově jsou však mnohem výhodnější, než diamanty.

 

Co jsou to karáty – na špercích se nachází punc; karáty jsou indikátorem poměru ryzího zlata v daném šperku. Zbytek šperku obyčejně tvoří slitina různých kovů, které drahému kovu dodávají tvar a pevnost.

  • 24 karátů – ryzí zlato
  • 18 karátů – 75 % zlata
  • 14 karátů – 58,3 % zlata
  • 10 karátů – 41,6 % zlata

Ke všem prstenům z drahých kovů, které u nás zakoupíte, je dodáván daňový doklad s doložením ryzosti materiálu a váhy. Ke všem drahým kamenům obdržíte certifikát prokazující kvalitu a čistotu kamene.

YzMzO